Jak zarabiać przez internet

Zarabianie w internecie daje obecnie wiele możliwości pracowania w różnych profesjach. Największym plusem zarabiania przez internet jest brak konieczności posiadania specjalistycznego wykształcenia czy zawodu. Pracować w sieci możemy w wielu charakterach zarówno niezobowiązująco, dodatkowo, jak i na “cały etat” wypracowując spore zyski. Wiele osób stawia na pracę w sieci jako freelancer porzucając typowe etaty, szefów i korporacyjne wyścigi. Jak zatem można zarabiać i pracować w internecie? Czy jest to trudne? Ile można zarobić w ten sposób? Odpowiedzi na pytania, przydatne porady, wskazówki oraz przykłady konkretnych prac prezentujemy poniżej.

Chcę dowiedzieć się więcej o zarabianiu online!
Akceptuję politykę prywatności

Wyrażam zgodę na otrzymywanie, na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych w formie mailingów i newslettera wysyłanych przez administrację portalu zarabiajnapisaniu.com, w imieniu własnym. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Czym jest zarabianie w internecie i praca online?

Zarabianie w internecie to praca wykonywana online — poprzez komputer w sieci. Najczęściej jest ona wykonywana z domu i związana jest z internetowymi lub cyfrowymi profesjami. Pracę taką możemy znaleźć zarówno jako freelancer, wyszukując samodzielnie zlecenia lub porozumieć się z daną firmą i nawiązać dłuższą współpracę. W internecie istnieje wiele różnych stron oferujących możliwość zarabiania pieniędzy z różnych branżach. Większość z nich nie wymaga wykształcenia czy doświadczenia. Pracując w ten sposób i poświęcając porównywalny czas do pracy na etacie, możemy zarobić również porównywalną lub wyższą pensję. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które umożliwia utrzymywanie się jedynie z pracy przez internet. Większość serwisów oraz prac wykonywanych w internecie są legalne, a my odprowadzamy od nich podatki.

Copywriting

Copywriting jest jednym z pierwszych i zarazem najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie. Obecny szybki rozwój sieci i powstawanie wielu nowych stron powoduje zwiększenie zapotrzebowania na treści. Content piszą właśnie copywriterzy. Na rynku istnieje kilka portali, z których możemy korzystać. Znajdziemy tam zlecenia na napisanie tekstów w różnych branżach i stawkach. Portale te działają legalnie, odprowadzaj podatki i rozliczają dla nas podatek PIT. Praca tam jest najwygodniejsza, gdyż wybieramy jedynie konkretne zlecenie i wykonujemy je. Zlecenia możemy pozyskiwać również na portalach społecznościowych czy zgłaszając się bezpośrednio do agencji marketingowych. Zapotrzebowanie obejmuje w większości teksty seo, czyli pisane na potrzeby pozycjonowania, zawierające konkretne frazy - czy teksty na blogi i witryny. 

Możemy również pisać teksty tematyczne lub eksperckie, jeśli znamy się na konkretnym temacie i posiadamy odpowiednie doświadczenie pisarskie. Aby pisać za pieniądze, trzeba posiadać umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze, cierpliwości oraz lubić pisać. W tym zawodzie pisanie wielu stron dziennie jest czynnością standardową. Powinniśmy mieć również lekkie pióro. Stawki za pojedynczy krótki tekst rozpoczynają się od kilku — kilkunastu złotych. Zarobienie miesięcznej pensji w granicach ok. 2000 zł pracując jako copywriter, jest jak najbardziej możliwe.

Sprzedaż zdjęć

Kolejnym bardzo ciekawym sposobem zarabiania w internecie jest sprzedaż zdjęć. Tę czynność, którą możemy połączyć z naszym hobby. W sieci wiele osób, które lubią robić zdjęcia i fotografować dorabiają w ten sposób lub pracują wręcz na pełny etat. W internecie istnieje wiele portali stockowych, na których wystarczy się zarejestrować, opcjonalnie przejść weryfikację i rozpocząć sprzedaż zdjęć. Im więcej ich dodamy, tym więcej i częściej będziemy je sprzedawać. Największym plusem tego sposobu zarabiania jest fakt, iż raz dodane zdjęcie może być sprzedawane wielokrotnie i to przeważnie na wielu portalach.

Dzięki temu budując swoje portfolio, mamy możliwość ciągłego zarabiania zwiększając zyski. Aby móc pracować w ten sposób, możemy wykonywać różne typy zdjęć np. dziennikarskie, komercyjne, przeznaczone dla biznesu, grafiki czy nawet nagrania video. Aby pracować w ten sposób, trzeba posiadać średniej jakości sprzęt fotograficzny — najlepiej lustrzankę i zapał do robienia zdjęć. Na niektórych serwisach możemy również sprzedawać zdjęcia wykonane telefonem, co jest bardzo korzystne. Nawet jeśli nie posiadamy wykształcenia czy doświadczenia jako fotograf, wykonując ogólne zdjęcia, tła czy mniej wymagające fotografie np. miejskie - możemy również zarabiać pieniądze z powodzeniem.

Sklep internetowy

Kolejnym sposobem na niezależną pracę w sieci jest założenie sklepu internetowego. Jest to bardzo prosty osób oraz dający wiele satysfakcji. Obecnie założenie sklepu jest proste, nie jest kosztowne i nie wymaga umiejętności czy doświadczenia. Sklep taki możemy założyć np. poprzez darmowe / płatne kreatory w ciągu kilkudziesięciu minut. Pieniądze potrzebne na start własnego biznesu również muszą wystarczyć tylko na podstawowy zakup towaru. Nie musimy w tej opcji martwić się o wynajmowanie lokalu czy zatrudnianie personelu. Na rynku coraz więcej osób robi zakupy w sieci, a niektórzy klienci zamienili całkowicie robienie zakupów w sklepie stacjonarnym na te w serwisie internetowym. Wygoda, rosnąca popularność i duży wybór powoduje coraz większy napływ klientów, co pozwala zaistnieć na rynku. Budowanie własnej marki internetowej jest bardzo motywujące i daje wiele satysfakcji. Prowadzić swój własny sklep internetowy nie jesteśmy również zależni od szefa, przełożonych czy nie musimy pracować z przypadkowymi osobami. Ten sposób umożliwia również pracę młodym mamom, które z chęcią wróciłyby do pracy, ale jeszcze nie mogą podjąć takiej decyzji ze względu na małe dziecko.

Blog/YouTube/Facebook — Influencer Marketing

Bardzo dobrym pomysłem jest również założenie swojego bloga internetowego. Jego rozwijanie i promocja mogą być bardzo opłacalne. Umieszczenie reklam na stronie, płatnych artykułów sponsorowanych czy płatne polecanie produktów jako influencer w Influencer Marketingu umożliwia zarabiania dużych sum pieniędzy. Jeśli będziemy odpowiednio rozpoznawalni lub będziemy posiadać kilka poczytnych blogów i profili w mediach społecznościowych, możemy zarabiać sporo pieniędzy lub traktować ten sposób jako dodatkowe źródło dochodu.

Inne branże — zlecenia

Gdy jesteśmy specjalistami w konkretnej branży np. IT czy językowej możemy wyszukiwać typowo zleceń z naszej dziedziny. Obecnie w internecie znajduje się wiele portali, for czy profili, na których oferowana jest praca przez realne firmy, ale tylko drogą internetową. Niektóre firmy w ten sposób chcą znaleźć specjalistów, gdyż lokalnie jest ich zbyt mało. Wiele osób pracuje w ten sposób na etacie w realnej firmie, ale robi to całkowicie online. Dobrym pomysłem jest również szukanie ofert na typowych portalach ogłoszeniowych z zaznaczeniem “praca zdalna”. W ten sposób możemy pracować w swoim zawodzie np. jako grafik czy tłumacz dla konkretnej firmy — nie jako freelancer i korzystać ze wszystkich profitów stałego zatrudnienia. Należeć będą do nich np. stała pensja, ubezpieczenie czy stabilizacja zawodowa.

To jest obszar dolnego suwaka. Możesz edytować ten tekst lub wstawić tutaj dowolny element. Jest to znakomite miejsce na wstawienie formularza zapisu lub licznika odliczającego czas do końca promocji lub ilości pozostałych sztuk towaru.